מה ניתן לעשות עם עמותה לא פעילה?

negotiation

בני אדם יכולים לפעול כיחידים ויכולים להתאגד. מהי התאגדות? התאגדות היא התחברות של יחידים ותאגידים לפעילות תחת אישיות משפטית או במילים פשוטות: הקמה של גוף שבמסגרתו ינהלו את הפעילות. קיימות מספר אפשרויות להתאגדות: אפשרות אחת היא הקמת חברה, שמקימיה יחזיקו את מניותיה. באפשרות זאת עושים שימוש כאשר מייסדי החברה רוצים לקיים פעילות שמטרתה היא השאת רווחים.

כאשר המבקשים לפעול יחד רוצים לקיים פעילות שאינה למטרת רווח יוכלו להקים "עמותה". מהי פעילות שלא למטרת רווח? הדוגמאות לכך רבות וביניהן ניתן למנות: חלוקת מזון לנזקקים, מוסד המטפל באוכלוסיות קשות יום, פעילות לימודית, פעילויות מגוונות בעולמות הרווחה לטובת אוכלוסיות מסוימות ועוד.

בעבר כתבתי כאן על כך שבדיקה שערך משרד המשפטים בהתייחס לחברות העלה, שקיימות יותר ממאות אלפי חברות לא פעילות שעדיין רשומות אצל רשם החברות ושכדי להמריץ את בעלי החברות לסיים את פעילותן הוצע לזמן מוגבל הליך פירוק מרצון בהליך מזורז.

כעת, פרסם משרד המשפטים אפשרות לזמן מוגבל, עד ליום 31.12.2024, לפירוקן של עמותות, שאינן פעילות בהליך מקוצר ופשוט, שגם מזכה בפטור מחובות אגרות שנתיות משנת 2020 ואילך.

ככל שהקמתם עמותה והיא אינה פעילה, מכל סיבה שהיא, חשוב שתכירו את האפשרות לפירוקה של העמותה בהליך מזורז המזכה בפטור מאגרות שנתיות ותשקלו לפרק את העמותה.

מוזמנים לפנות אליי בכל שאלה ועניין.

שתפו פוסט זה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

Scroll to Top
WhatsApp ליצירת קשר באמצעות הוואצאפ